בוא נדבר על טיפול פסיכולוגי

פסיכותרפיה

פסיכותרפיה או במילים אחרות טיפול פסיכולוגי הינה שיטה בה פסיכולוג משתמש בידע ובהכשרה שלו על מנת "לקרוא" את הפציינט, להבין את בעייותיו הנפשיות ולעזור לו לפתור אותם על ידי טיפול נכון – בין אם טיפול רגיל על ידי תקשורת או תרופתי – ניתן אף לראות גם משפחות וקבוצות אחרות יכולות להגיע לטיפול פסיכולוגי על מנת להבין את בעיותיהם ולשפר את התקשורת ביניהם.
פסיכולוג בחיפה יודע שעל יד הטיפול פסיכולוגי קלאסי קיימים שיטות שונות שיכולות לעזור לפסיכולוג לפתור בעיות באמצעות גישות שונות.

טיפול באמצעות בעלי חיים – גם טיפול זה הוא סוג של טיפול פסיכולוגי, אך כאן מדובר בגישה טיפה שונה בה המטפל מנסה לעזור למטופל על באמצעות בעלי חיים – אנשים רבים ובמיוחד ילדים, מרגישים קושי רציני להיפתח ליד בני אדם ומחקרים ועובדות בשטח הראו עובדה פשוטה –  טיפול באמצעות בעלי חיים גורם לאנשים בעלי קשיים רציניים להיפתח, עוזר להם להיפתח ואף להפוך להיות אנשים טובים יותר (דוגמת פושעים אשר ששהו בבית כלא ושוקמו בעזרתם טיפול בבעלי חיים). דוגמא נוספות לטיפול באמצעות בעלי חיים היא רכיבה על סוסים – בעלי מוגבלויות בתנועה וכאלה אשר יש להם מוגבלויות אחרות נעזרים ברכיבה טיפולית על סוסים – היא מועילה הן למבוגרים והן לילדים עם בעיות קוגנטיביות, פיזיות ונפשיות לטפל בבעיותיהם ולהפוך לאנשים שמחים יותר.

תרפיה במוזיקה –  תרפיה במוזיקה הוא גם תחום מדעי אשר כולל מחקרים על ההשפעה הקלינית של מוסיקה על אנשים ועל שאר ההשפעות – פיזית, נפשית, חברתית ורוחנית – כך שבעצם מטפלים בשיטה זו בוחנים את כל ההשפעות של המוזיקה על בן האדם ולפיכך קובעים את הטיפול המתאים לו בכדי לשמור ולשפר את בריאותו.

דרמה תרפיה – הינה השימוש בסוגים שונים של טכניקות תאטרליות על מנת לעזור לצמיחה האישית של אדם ובכדי לעזור לבריאותו. דרמה תרפיה נמצאת בשימוש במצבים רבים ובמקומות רבים דוגמת בתי חולים, בתי ספר, בתי חולים פסיכולוגיים, בתי כלא ואף עסקים. כסוג של תרפיה אשר נותנת אפשרות לבטא את עצמך התרפיה יכולה להיות יעילה לסוגים שונים של אנשים וקבוצות דוגמת זוגות, משפחות וקבוצות אחרות.