בוא נדבר על טיפול פסיכולוגי

טיפול זוגי ממוקד

טיפול זוגי ממוקד נועד לתת מענה לקשיים המתגלעים בקשר בין בני הזוג כתוצאה מאירועים שקרו או מהתפתחויות בקשר הזוגי במהלך השנים. הגישה הטיפולית מבוססת על פרספקטיבה התפתחותית, המתייחסת לעבר כל אחד מבני הזוג ולהשפעתו על הקשר הזוגי בהווה.

טיפול זוגי ממוקד – יתרונות הגישה

מאפשרת העצמה של הצדדים החזקים של כל אחד מבני הזוג ושל הזוגיות, במקום להיתקע בתהליכים חוזרים ולא פרודוקטיביים.
טיפול זוגי בחיפה ממוקד במטרות ספציפיות מאפשר טיפול זוגי קצר יחסית (כ-15 מפגשים).
הגישה הממוקדת מונעת חשיפה אינטימית ותחושות בושה שעלולות לעלות במהלך טיפול זוגי מול המטפל ומבטיחה עיסוק במה שרלוונטי בלבד. הזמן הקצוב מקצר את משך החשיפה הנדרשת מבני הזוג ואת אי הנוחות שעלולה להתלוות לה.

טיפול זוגי ממוקד – מי מתאים לטיפול כזה?

טיפול זוגי ממוקד מתאים לזוגות שיש להם רצון ממשי לשינוי ונכונות להשקיע את המאמץ הנדרש. כמו כן, רצוי שתהיה לבני הזוג יכולת להגדיר, ולו באופן חלקי, את מהות הקושי הקיים ביניהם. זוגות שמרבים לריב על נושא מהותי קבוע, אולם מתקשים לדבר עליו ביניהם בצורה יעילה ופתוחה ימצאו מענה יעיל ביותר בגישה זו.

טיפול זוגי ממוקד – התהליך הטיפולי

אופי הטיפול משתנה, כמובן, מזוג לזוג, אולם בכל המקרים המטפל ינסה לסייע לבני הזוג לזהות ולהגדיר בבהירות את מוקד הבעיה. פעמים רבות, חלק מהתפקיד של המטפל הוא לשמש מעין מתווך, שמאפשר לכל אחד מבני הזוג להתבטא בצורה פתוחה וברורה יותר מהרגיל בזוגיות, ולהישמע בבהירות ובפתיחות ע"י בן הזוג השני, גם בדברים שאין בהם הסכמה בקרב בין השניים. הטיפול יוקדש למציאת דרכים לפתרון הבעיה שזוהתה תוך התייחסות לזוגיות ולצרכים של כל אחד מבני הזוג.