בוא נדבר על טיפול פסיכולוגי

טיפולים פסיכותרפיים

החיבור שבין הגוף לנפש הוא לא חיבור של ספרים או חיבור רוחני , הוא חיבור אמיתי, דו כיווני. כאשר אחד פצוע השני מרגיש את השני, כאשר השני פגוע, הראשון חווה את זה. באמצעות טיפול פסיכותרסטי, תוכלו להתמודד עם כל בעיה ביחד

על פי פסיכותרפיסטים, לכל אדם יש כמה רבדים, שעובדים ביחד ומשפיעים זה על זה. הרובד הגלוי, והוא הרובד הפיזי, ומולם הרבדים הפחות גלויים, אלו הם הרובדים הנפשיים, רגשיים, רוחניים. בכל טיפול פסיכותרפיסטי מתבצע שילוב בטיפול בין הרבדים השונים, מתוך אמונה, שכל מה שהגוף מקרין זה בגלל מה שהנפש עוברת.

טיפול פסיכותרפיסטי מתבצע בדרכים הבאות:

• שיחות עם המטופל
• תרגילי נשימות
• טיפול באמצעות תנועה
• מדיטציות
• תרגילי איזון ויציבה
• טיפול באמצעות כלים אומנותיים

למרות שלמטפל עשוי להיות השפעה ישירה על המטופלים בשימוש בשיטות שונות, התפקיד העיקרי של המטפל הוא הרבה פחות ישיר בהגדרות של טיפול קבוצתי. המטפל חייב ליצור סביבה שבה החברים יכולים לתקשר בגלוי, בביטחון ובחופשיות זה עם זה על ידי גילוי חוויות, הצגת בעיות והחלפת משוב. האינטראקציה בקבוצה עצמה ללא התערבות המטפל לא תהיה יעילה.
לכידות של הקבוצה היא חיוניות. גורמים חשובים נוספים התורמים ליעילות הפסיכותרפיה הקבוצתית כוללים תמיכה הדדית רגשית, למידה בין-אישית באמצעות עימות ומשוב, אקלים בטוח לניסויים בהתנהגויות חדשות, והבנה שהאדם לא נמצא לבד בהתמודדות עם קשייו. פסיכותרפיה קבוצתית משמשת לטיפול במגוון רחב של בעיות פסיכולוגיות, ונפוצה במיוחד בטיפול בהתמכרויות (סמים, אלכוהול, מין ועוד) ובעיות המתאפיינות במחסור במיומנויות חברתיות.
טיפול פסיכולוגי מודרני כוללות תמיכה רגשית, חקר הבעיה, פרשנות לבעיה, משוב, ואימון פסיכו-כישורים. טיפולי ההתנהגות נועדו לתקן בעיה רגשית או דפוסי התנהגות דרך הנגד המתאים. הם מבוססים במידה רבה על תיאורית הרפלקס של הפיזיולוג איוון פבלוב, תיאורית ההתניה האופרנטית של הפסיכולוג פרדריק סקינר, ובמיוחד, תיאורית הלמידה החברתית של הפסיכולוג אלברט בנדורה.